Publikuar me datën: Sun, Jul 15th, 2012

Çimentoja mund t’i bëjë bashkë Thaçin e Berishën

Taksa për çimenton e importuar e vënë nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, gjatë këtyre ditëve mund të bëhet objekt diskutimi mes kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Shqipërisë, Sali Berisha. Ndonëse qeveritë e të dyja vendeve nuk kanë njoftuar për ndonjë takim mes krerëve qeveritarë, ka qenë Thaçi ai që një takim të tillë ia kishte paralajmëruar deputetit Emin Gërbeshi, gjatë përpjekjes për ta bindur që të hiqte dorë nga mocioni për shfuqizimin e vendimit të ministres Kusari-Lila.“Kryeministri më ka thënë se ka qenë aktiv gjatë gjithë këtyre ditëve për çështjen e çimentos dhe se brenda dy apo tri ditësh do të takohet me kryeministrin Berisha”, ka bërë të ditur Gërbeshi, të premten, për “Kohën Ditore”.

Shefi i kabinetit të kryeministrit Thaçi, Abelard Tahiri, ka thënë se nuk është në dijeni, por nuk ka mohuar se kryeministrat mund të bëhen bashkë për të diskutuar këtë çështje.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close