Anëtarët e LVV-së në KQZ letër PZAP-it, reagojnë kundër Valdete Dakës

Anëtarët e Vetëvendosjes në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Alim Rama dhe Sami Kurteshi i kanë shkruar letër Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, rreth veprimeve të fundit të kryetares së KQZ-së, Valdete Daka. Në letër thuhet se vendimet e Dakës rreth moscertifikimit, janë në kundërshtim me përgjegjësit e KQZ-së “Kryesuesja More...

by koshtovalia | Published 9 months ago
By koshtovalia On Friday, March 10th, 2017
0 Comments

U kremtua në mënyrë madhështore pesëdhjetë vjetori i lindjes së shkrimtarit e studiuesit Marjan Sebaj Sopi

U kremtua në mënyrë madhështore pesëdhjetë vjetori i lindjes së shkrimtarit e studiuesit Marjan Sebaj Sopi Shkruan: Nue Oroshi Te hënën e kaluar qyteti i vogel i Bargteheides në afersi të Hamburgut More...

By koshtovalia On Thursday, February 9th, 2017
0 Comments

Haradinaj: Drejtuesit e Serbisë që më janë vërsulur kanë qenë vrasës e paramilitarë

Kreu i AAK-së, ish-kryeministri i Kosovës e ish-komandanti i Zonës Operative të Dukagjinit, Ramush Haradinaj e ka cilësuar padrejtësi drejtësinë e vonuar për të. “Drejtësia e vonuar është padrejtësi More...

By koshtovalia On Thursday, February 2nd, 2017
0 Comments

Rakiq: Nuk është arritur marrëveshje finale rreth rrënimit të murit

Kryetari i Komunës së Mitrovicës Veriore, Goran Rakiq ka thënë se ende nuk është arritur një marrëveshje finale rreth çështjes së murit. “Shpresoj se takimi do të vazhdojë nesër dhe aty do të merret More...

By koshtovalia On Thursday, February 2nd, 2017
0 Comments

Ja për çfarë po iu kërkon llogari Linda Morina, Labit dhe Big Mames?

E ftuan, e xhiruan, por nuk e transmetuan pjesën ku ajo shihej duke vallëzuar dhe kënduar! Për këtë Linda Morina, po kërkon përgjigje nga prezantuesit e rtv21, Labinot Gashi, i cili tashmë është larguar, More...

By koshtovalia On Sunday, January 29th, 2017
0 Comments

“Kosova është Shqipëri” në ballinën e Tanjugut

Ueb-faqja e agjencisë serbe të lajmeve Tanjug mëngjesin e sotëm është sulmuar nga hakerët. Në këtë faqe, në vend të përmbajtjes së lajmeve, ka qëndruar një flamur i zi me logon e UÇK-së dhe me More...

By koshtovalia On Wednesday, January 25th, 2017
0 Comments

Karabinierët shqiptarë në Itali bëjnë “shqiponjën”, por ata s’i trazon kush

Italia është një vend i Bashkimit Evropian i cili ka shumë shqiptarë, si fqinji ynë jugor Greqia. Po sipas ligjeve italiane, shqiptarët që janë atje në moshën e ushtrisë dhe kanë të detyrueshëm shërbimin More...

By koshtovalia On Wednesday, January 25th, 2017
0 Comments

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke [foto]

Disa ditë pasi në media doli një fotografi e një grupi ushtarësh shqiptarë në ushtrinë e Greqisë, që me duar kishin bërë simbolin e shqiponjës, dhe e cila ngjalli reagime të ashpra si nga publiku grek, More...

By koshtovalia On Tuesday, January 24th, 2017
0 Comments

Kush janë anëtarët e Komisionit të ekspertëve për matjen e territorit të Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në takimin konstituues të Komisionit të ekspertëve për matjen e territorit të Republikës së Kosovës. Në takim ishin të pranishëm edhe More...

By koshtovalia On Tuesday, January 24th, 2017
0 Comments

Mitrovicasit solidarizohen me Ramush Haradinajn

Edhe në Mitrovicë është hapur ekspozita “Mos e harroni të kaluarën, nëse dëshironi një të ardhme të ndritur”, në të cilën janë ekspozuar krimet barbare të paramilitarëve, policëve dhe ushtarëve More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close