Maradona është impresionuar nga Kloppi

Legjenda argjentinase, Diego Maradona, thotë se trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, është i preferuari i tij. Klopp ka kaluar një sezon të suksesshëm në Anfield duke e çuar në dy finale të kupave dhe tani ka nisur një sezon të ri me sukses. Maradona thotë se është i impresionuar nga filozofia e gjermanit, duke e zgjedhur atë si më More...

by koshtovalia | Published 5 years ago
By koshtovalia On Friday, October 7th, 2016
0 Comments

De Biasi i kënaqur me fitoren ndaj Lihtenshtajnit

Trajneri i kombëtares së Shqiëprisë, Gianni De Biasi është shprehur shumë i kënaqur me tre pikët që ekipi mori në Lihtenshtajn, dhe që tani janë lider të grupit. Duke folur për mediat pas ndeshjes, More...

By koshtovalia On Thursday, October 6th, 2016
0 Comments

De Biasi kërkon që kuqezinjtë të qëndrojnë me këmbë në tokë

Një ditë para ndeshjes ndaj Lihtenshtajnit, përzgjedhësi i Shqipërisë Gianni De Biasi ka kërkuar nga ekipi i tij që të qëndrojë me këmbë në tokë dhe të mos nënçmojë kundërshtarët. Italiani ka More...

By koshtovalia On Thursday, October 6th, 2016
0 Comments

‘Dardanët’ sot ‘pushtojnë’ Shkodrën

Tifozët e Përfaqësues së Kosovës ‘Dardanët’ tashmë kanë kryer të gjitha përgatitjet e duhura për ndeshjen Kosovë-Kroaci. ‘Dardanët’ pritet të mbushin si asnjëherë më parë stadiumin ‘Loro More...

By koshtovalia On Thursday, October 6th, 2016
0 Comments

Tifozët kroatë mund të shkaktojnë incidente në Shkodër

Spektakli i paralajmëruar nga tifozët e Kosovës në Shkodër, ku, të enjten, do të luhet ndeshja eliminatore Kosovë – Kroaci, mund edhe të prishet. Dhe kjo, jo për fajin e tifozëve të Kosovës, që pritet More...

By koshtovalia On Wednesday, October 5th, 2016
0 Comments

Kosova po shpreson të jetë befasia e eliminatoreve

Përfaqësuesja më e re e futbollit në botë po shpreson të jetë befasia e eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Rusia 2018”, vetëm pak muaj pas anëtarësimit të plotë në FIFA dhe UEFA. Kosova është More...

By koshtovalia On Wednesday, October 5th, 2016
0 Comments

“Goal”: Labinot Kabashi, 16-vjeçari i Barçës që krahasohet me Iniestan, ftohet nga Kosova

Labinot Kabashi po e shijon jetën – në moshën vetëm 16 vjeçe, mesfushori i ri i Barcelonës është ftuar që të luajë për Kosovën këtë javë. Por shumë fansa të klubit katalan do të pyesin: kush More...

By koshtovalia On Wednesday, September 14th, 2016
0 Comments

FSHF kërcënon me përjashtim 12 klube të Kategorisë së Parë

FSHF ka lëshuar ultimatumin e fundit për klubet e Kategorisë së Parë, duke bërë të ditur se 12 prej tyre rrezikonin seriozisht të përjashtoheshin nga ky aktivitet me 20 skuadra nëse brenda ditës së More...

By koshtovalia On Wednesday, September 14th, 2016
0 Comments

Hasi: Me dy Kombëtare ka më pak cilësi

Në marketingun e pamëshirshëm të futbollit të sotëm ndodh thuajse gjithnjë që kur dikush është në kulmin si futbollist apo si trajner përpiqet ta “shesë” veten sa më shtrenjtë. E, megjithatë, More...

By koshtovalia On Friday, September 9th, 2016
0 Comments

Bogujevcit, ndihmë e përhershme financiare me nga 500 euro në muaj

Ministri Kujtim Shala i ka ndarë vendimin për mbështetje të përhershme financiare ish-boksierit Mehmet Bogujevci, i cili do të përfitojë nga 500 euro në muaj. Këtë vendim, Shala e ka marrë në bazë More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close