Linda Morina për një gjoks të zhvilluar

Linda Morina për një gjoks të zhvilluar. kush don nje fitnes shkarko videon dhe shiqo si ushtron Linda  Morina Download / SHKARKO VIDEO KLIKO KETU  More...

by koshtovalia | Published 5 years ago
By koshtovalia On Monday, October 17th, 2016
0 Comments

Gurët në veshka krijohen për shkak të vitaminës së popullarizuar?

Ka gjithnjë e më shumë raste të shfaqjes së gurëve të veshkave, ndërsa shkencëtarët suedezë pohojnë që fajtore është vitamina C. Është treguar që meshkujt të cilët marrin vitaminë C në tableta More...

By koshtovalia On Monday, October 17th, 2016
0 Comments

Si ta parandalojmë infarktin

Stresi, dietat, diabeti, pesha janë ndër faktorët kryesore, qe shkaktojnë infarktin dhe parainfarktin Por si mund te përballemi me këtë sëmundje dhe cilat janë këshillat me te domosdoshme qe duhet te ndiqen More...

By koshtovalia On Monday, October 15th, 2012
0 Comments

Si ta hiqni celulitin pa tretman të shtrenjtë

Celuliti sulmon gjithnjë e më herët dhe pothuajse nuk ka femër e cila nuk ka telashe me të, prandaj ja disa këshilla praktika. Celuliti është një nga “shqetësimet” e epokës moderne, që pa dyshim More...

By koshtovalia On Sunday, October 14th, 2012
0 Comments

Kornea artificiale kundër verbërisë

Korneat tërësisht artificiale mund t’ua kthejnë shikimin pacientëve që nuk reagojnë ndaj transplanteve.Kur njerëzit verbërohen, shpesh ndodh sepse kornea është e dëmtuar ose e infektuar. Shumë njerëzve More...

By koshtovalia On Sunday, October 7th, 2012
0 Comments

Semundja e Gutes

Guta eshte nje infiamacion I artikulacioneve qe prek mbi gjysem milioni njerez vetem ne Shtete e Bashkuara te Amerikes.Personat e prekur kane dhimbje dhe entje te artikulacioneve.Ne qofte se nuk kurohen ataket e More...

By koshtovalia On Sunday, October 7th, 2012
0 Comments

ANGINA PECTORIS

Angina pectoris është një sindromë qe karakterizohet me dhimbje gjoksi të fortë dhe shqetësim në forme krize, gjendje diskomforti. Etiologjia: 1. Arterioskcleroza coronare. 2. Stenoza e V. Aortës. 3. Kardiomiopatitë More...

By koshtovalia On Sunday, October 7th, 2012
0 Comments

Etheja reumatizmale, edukimi shendetsor.

Etheja reumatizmale është sëmundje inflamatore si pasojë e një përgjigje imune ndaj streptokokut beta hemolitik të grupit A. Manifestimi klinik evidentohet 2-3 javë pas një infeksioni nga streptokoku beta More...

By koshtovalia On Sunday, October 7th, 2012
0 Comments

Mjekët: 300 fëmijë në vit lindin me defekte në zemër

Mjekët e QSUT-së i kanë kërkuar dje Qeverisë më shumë investime në spitale, pasi aktualisht ka mungesa aparaturash për diagnostikimin e sëmundjeve, në një kohë kur numri i pacientëve është rritur More...

By koshtovalia On Sunday, October 7th, 2012
0 Comments

Veshkat, 10 simptomat e sëmundjes, si kurohen

Tumoret janë shumë të përhapura tek njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e veshkave. Përveç gurëve edhe tumoret duhet të trajtohen, sipas specialistëve, me bimë mjekësore të cilat duhet të përdoren More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close