Thithësja më e vjetër në botë punon edhe pas 108 vitesh

Londër, 6 mars – Britaniku Harry Cox është pronari i thithëses më të vjetër në botë, e cila akoma është funksionale edhe pas 108 vjet përdorimi. Thithësja e Cox është prodhuar në vitin 1904, ndërsa nuk ka ndalur së punuari deri më tani. “Në punëtori i kemi pastruar dhe hedhur gjërat e vjetra. E shikova këtë thithëse More...

by koshtovalia | Published 9 years ago
By koshtovalia On Wednesday, March 7th, 2012
0 Comments

Më i gjerë se sa i gjatë

Një 25-vjeçar është në rrezik serioz për jetën, pasi është realisht më i gjerë se sa i gjatë. Britaniku Rob Gillet peshon 230 kilogramë. Kjo nuk e bën atë njeriun më të shëndoshë të planetit, More...

By koshtovalia On Monday, March 5th, 2012
0 Comments

Kinë: Intervistë përpara ekzekutimit

Është shndërruar në një prej programeve më të ndjekur në Kinë, por edhe ndër më të debatueshmit jashtë vendit, ku konsiderohet si një emision që përdhos të drejtat elementare të jetës. Bëhet More...

By koshtovalia On Monday, March 5th, 2012
0 Comments

Gruaja 66 vjeçe lind binjakë

Bern, 5 mars – Një grua 66 vjeçare në Zvicër ka lindur binjakë pas fekondimit artificial in vitro ose IVF, në Ukrainë. Tabloidi zvicerian “Le Matin”, raporton REL, konfirmoi të hënën se gruaja, More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close