Publikuar me datën: Sun, Sep 5th, 2010

Bukoshi: LDK-ja ka nevojë për një kryetar që e nxjerrë nga kriza

Prishtinë, 5 shtator – Nesër në Koha Ditore (në Perëndim pasnesër) mund të lexoni intervistën ekskluzive të Bujar Bukoshit, kandidatit për postin e kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

– Pse është kandiduar Bujar Bukoshi dhe pse mendon se kreu i tanishëm i LDK-së ka punuar në dëm të partisë.

– Cilat janë interesat grupore të kryetarit Sejdiu dhe grupit rreth tij që e kanë dëmtuar LDK-në?

– Pse sipas Bukoshit LDK-ja gjendet në krizë dhe situate është alarmante.

– Si u bë Ukë Rugova përkrahës i kandidaturës së Bukoshit

– Kush dhe pse po i frikësohet hyrjes së Ukë Rugovës në politikë dhe LDK

– Cilat janë raportet e Bukoshit me Isa Mustafën.

– Për cka kanë biseduar Bujar Bukoshi e Isa Mustafa dhe për cka janë dakorduar ata

– A do të tërhiqet Bujar Bukoshi nga kandidimi nëse Isa Mustafa hyn në garë

– Pse Kuvendi i karrigave nuk mund të përsëritet në LDK?

– Nëse fiton, a do ta prish Bukoshi koalicionin me PDK-ne dhe Thacin

– A mund të kthehet LDD-ja në LDK nëse fiton Bukoshi?

– Si i shpjegon Bukoshi kontroversat e së kaluarës: prfej Fondit të 3 përqindshit e deri tek marrëdhëniet e tija gjatë luftës me Ibrahim Rugovën dhe Hashim Thaçin e UÇK-në

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close