Publikuar me datën: Thu, Jul 5th, 2012

Budallallëku i Serbisë, lëshon edhe një samit shkaku i Kosovës

Qeveria e Kroacisë do të jetë më 6 dhe 7 korrik në Dubrovnik mikpritëse e konferencës së shtatë ndërkombëtare “Croatia summit 2012”, në të cilën do të marrin pjesë kryeministrat dhe ministrat e jashtëm të shteteve të Evropës, Amerikës Veriore dhe Mesdheut jugor, por aty nuk do të jenë përfaqësuesit e Serbisë, e cila e bojkoton këtë tubim për arsye të pranisë së kryeministrit të Kosovës.

Në kuadër të konferencës do të diskutohet për aspektet momentale politike, të sigurisë dhe ato ekonomike, si dhe për mundësitë e ndërtimit të ardhmërisë stabile dhe prosperuese për vendet e Evropës juglindore dhe fqinjësinë e sdaj, njoftoi Ministria e Jashtme e Kroacisë.

Përpos kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, në të do të marrë pjesë edhe kryeministri shqiptar, Sali Berisha, shefi i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, si dhe kryeministrat e tjerë të vendeve të rajonit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close