Publikuar me datën: Tue, Dec 14th, 2010

Brukseli kërkon zbardhjen e njoftimeve për mashtrime zgjedhore

Bruksel, 14 dhjetor   – Përkundër vlerësimeve për zgjedhje “përgjithësisht të qeta dhe të rregullta” në Kosovë, nga ana e shefes së diplomacisë evropiane Catherine Ashton dhe komesionerit për zjerimin Stefan Fuele, nga Brukseli arrijnë edhe njoftime për mashtrime të mundshme në dy qendra komunale votimi. Duke uruar qytetarët e Kosovës për “zgjedhjet e suksesshme, të cilat forcojnë zhvillimin demokratik dhe konfirmojnë përcaktimin e qytetarëve të Kosovës për të ardhmen evropiane të vendit të tyre”, kryetari i Parlamentit Evropian Jerzy Buzek, thekson se “akuzat serioze për mashtrime kanë tërhequr vëmendjen e delegacionit të Parlamentit Evropian”. Andaj Buzek pret nga organet kompetente të Kosovës që në përputhje me ligjin, të zbardhin këto dyshime, transmeton DW. Ndërkaq, përfaqësuesja e lartë e BE-së Catherine Ashton ka deklaruar se po merr informacione nga njerëzit në terren. “Do të presim zhvillimin e mëtejshëm të ngjarjeve. Jam e vetëdijshme për atë se çfarë flitet. Unë mbetem e përkushtuar ndaj demokracisë dhe gjithmonë do të angazhohem për këtë”, ka thënë Ashton.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close