Publikuar me datën: Wed, May 4th, 2011

Blerim Kuçi: Bëra mirë që nuk dëshmova

Suharekë, 4 maj – Kreu i Suharekës, Blerim Kuçi, pas përfundimit të burgut prej 30 ditësh në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, të mërkurën në mëngjes është liruar. Qindra qytetar janë mbledhur në qendër të qytetit për ta pritur kreun komunal, dhe është organizuar një program artistik. Kuçi ishte burgosur nga EULEX-i muajin kaluar pasi siç është thënë të ketë refuzuar të dëshmoj për një rast të krimeve të luftës të njohur si “rasti Kleçka”.
Në një prononcim për media, Kuçi ka pohuar se ka bërë mirë që nuk ka dëshmuar për atë që i është kërkuar nga EULEX-i. ”Këtë mund ta vlerësoni edhe ju, por unë ashtu kam vendosur  dhe  besoj që kam bërë shumë mirë” , ka thënë  Blerim Kuçi.
Pasi ka përshëndetur qytetarët, i shoqëruar me bashkëpunëtor dhe kreun e Rahovecit, Smajl Latifi, Kuçi ka falënderuar qytetarët për pritjen madhështore që i kanë bërë.
“Kemi qenë bashkë para luftës, gjatë luftës dhe pas saj, dhe do të vazhdojmë bashkë të ndërtojmë të ardhmen tonë të përbashkët. Jam i lumtur që jam bir i juaj, dhe faleminderit për pritje”, është shpreh kryetari Kuçi.
Kuçi ka thënë se po del nga burgu me një motiv shumë më të madh për punë. “E lash Qendrën e paraburgimit me një motiv më të madh për punë dhe me një obligim më të madh ndaj qytetarëve të Kosovës dhe të Therandës” , ka theksuar Kuçi, i cili është  falënderuar sjelljet  korrekte të   stafit të   Qendrës së Paraburgimit në Prizren.
Ai ka mohuar se gjatë qëndrimit në paraburgim të ketë pas ndonjë presion. “ Nuk kam pasur asnjë komunikim, mbase  as me gjyqtarin as me prokurorët”, ka thënë Blerim Kuçi.
Pas fjalës së tij, është mbajtur një koncert me disa nga këngëtarët më të mirë të Estradës kosovare.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close