Publikuar me datën: Tue, Jan 3rd, 2012

Bisedimet me Serbinë humbën shumë njohje

Kosova jo vetëm që nuk ka përfituar nga dialogu me Serbinë, por edhe ka humbur shumë në aspektin e njohjeve të reja ndërkombëtare, ka deklaruar ish-shefi i diplomacisë së Kosovës, Skënder Hyseni. Ai ka thënë se këto bisedime nuk kane sjellë asnjë dobi për vendin.

“Përfitimet janë asgjë krahasuar me lëshimet që janë bërë. Unë kam frikë që Kosova do të detyrohet t’i kthehet riparimit të dëmit, te shkaktuar nga këto lëshime. Janë improvizime, janë zgjidhje gjysmake dhe zgjidhjet gjysmake zakonisht rezultojnë me një problem më të madh sesa ai që ka ekzistuar. Asnjë dobi nuk ka sjellë ky dialog”, ka thënë Hyseni për Radio Evropa e Lire.

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, ka thënë se konkluzionet e arritura në dialogun Kosovë – Serbi nuk janë marrëveshje ndërkombëtare dhe nuk kanë kurrfarë mekanizmash garantues për zbatimin e tyre

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close