Publikuar me datën: Fri, May 3rd, 2013

Binjakët Ajeti nënshkruajnë me Bazelin, i thonë jo Barcelonës

Adonis dhe Albian Ajeti kanë nënshkruar kontratë profesionale me ekipin zviceran të Bazelit. Binjat 16-vjeçcarë në prani të babait të tyre, Afrim Ajeti kanhë hedhur firmën në letrat, që i bën ata lojtar të kampionëve të Zvicrës. Siç shkruan “Sporti shqiptar”, kontrata e tyre 3-vjeçare nis me 1 korrik 2013 dhe përfundon me 1 korrik të vitit 2016.

Adonis Ajeti luan aktualisht si mesfushor qendror dhe mban shiritin e kapitenit tek ekipi U16 i Bazelit. Vëllai i tij, Albiani, luan në pozicionin e sulmuesit në ekipin U18.

Por ata kanë edhe vëllanë më të madh që luan për Bazelin. Ai quhet Arlind Ajeti, i cili luan në ekipin e parë.

Në kërkim të dy binjakëve ishte vënë në kërkim Barcelona dhe kontrata është një masë mbrojtëse nga ana e Bazelit në mënyrë që të parandalojë largimin e talenteve.

Por në një kohë që Bazel dhe Barcelona luftuan hapur për këto talente dhe në fund, fitoi ekipi që i kishte pjesë të akademisë, kombëtarja shqiptare nuk ka shfaqur ende interes për këta dy talente që në të ardhmen mund të japin një kontribut të madh për bluzën kuqezi.

Dy 16-vjeçarët luajnë aktualisht për kombëtaren e Zvicrës. Por përderisa nuk kanë luajtur ende për ekipin e parë, Shqipëria mund t’i bëjë pjesë të saj.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close