Publikuar me datën: Sun, May 12th, 2013

Berisha: Kemi të meta, por jemi qeveri serioze

Kryeministri Sali Berisha përuroi në Shkodër rrugën Ura Gjadër-Mnelë nga ku theksoi se qeveria që ai drejton do të bëjë akoma edhe më shumë për qytetarët shqiptarë.

“Shkodra ka një ndryshim që preket dhe vlerësohet nga çdo qytetari vendit. Ne do të rindërtojmë shkolla të reja dhe do të ndërtojmë sërish rrugë. Qëllimi i qeverisë sime është rritja e mirëqenies për shqiptarët”, theksoi kreu i PD-së, i cili pranoi se qeveria e tij ka bërë gabime, por ka treguar gjithmonë seriozitet.

“Kemi të meta dhe kemi bërë gabime, por jemi një qeveri serioze dhe këtë e provuam me heqjen e vizave edhe pse kreu i opozitës u mundua me të gjitha mënyrat të na pengonte. Papunësia në Serbi, Kroaci dhe Maqedoni është rritur, ndërsa në Shqipëri është ulur falë reformave dhe punës së shqiptarëve. Më 23 qershor le të ecim të sigurt drejt një fitoreje të merituar”, deklaroi Berisha.

“Edhe pse kanë qenë kohëra të vështira ekonomike, anija jonë nuk u lëkund. Ne çdo vit do paguajmë rrogat e pensionet dhe do i rrisim më tej ato”, premtoi kreu i qeverisë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close