Publikuar me datën: Mon, May 3rd, 2010

Berisha: I hapur për dialog; nuk dal mbi gjykatat

Tiranë, 3 maj – Kryeministri Sali Berisha është shprehet i gatshëm për dialog me kundërshtarin e tij politik Edi Rama për çdo çështje, njofton TV Top Chennal. Ai duket i palëkundur në deklaratat e tij të mëparshme se është gati për transparencë, në përputhje me Kushtetutën e vendit.
Për Berishën, vendimet e fundit të Ramës, janë një përpjekje për të përmbysur vendimet e gjykatave me mjete politike.

Në një konferencë për shtyp, Berisha theksoi se vendimet e gjykatave në çdo vend të lirë mund të ndryshohen vetëm nga gjykatat.

“Unë jam i hapur për transparencë të plotë të procesit zgjedhor në përputhje me ligjet dhe kushtetutën e vendit”, u shpreh Berisha, duke ftuar Ramën të lexojë me kujdes deklaratën e dytë të Asamblesë Parlamentare e Këshillit të Evropës. Po ashtu Berisha e ftoi Ramën që të jetë pjesë e komisionit hetimor, duke kujtuar se opozita ka shumicën dhe drejtimin aty.

Duke folur për grevën e urisë, Berisha garantoi se si kryeministër nuk do të humbasë kurrë ndjeshmërinë njerëzore ndaj cilido që është në vuajtje dhe do të respektojë këtë formë proteste të zgjedhur nga opozita.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close