Publikuar me datën: Tue, Jan 10th, 2012

Beogradi e sheh të rrezikshëm referendumin

Beograd, 10 janar – Qeveria e Serbisë ka ritheksuar se referendumi i paralajmëruar në veri të Kosovës është “i pakuptimtë dhe i rrezikshëm”, ndërsa ka thënë se organizohet nën komandën e disa partive në Beograd.

“Vetë ideja është e diskutueshme. Nëse bëni një pyetje, përgjigjen e së cilës e dinë të gjithë, atëherë me siguri se ekziston një motiv tjetër apo një qëllim tjetër”, ka thënë Milivoje Mihajloviq, drejtor i Zyrës për Bashkëpunim me Mediat në Qeverinë e Serbisë.

Sipas tij, referendumi i kontribuon edhe ndarjes së serbëve në veri dhe në jug të lumit Ibër, çfarë “është një gjë e keqe për mbijetesën e tyre në Kosovë”.

“Në përgjithësi, referendumi nuk do t’i kontribuojë zgjidhjes së problemeve në Kosovë. Nuk mund ta komplikojë shumë situatën, por as nuk mund ta ndihmojë”, ka thënë Mihajloviq për mediat serbe.

Referendumi i ashtuquajtur i veriut është paralajmëruar të mbahet më 14 dhe 15 shkurt në Mitrovicë, Zveçan, Zubin Potok e Leposaviq.

Me këtë referendum synohet të qartësohet vullneti i serbëve për lejimin apo moslejimin e shtrirjes së autoritetit shtetëror të Kosovës në veri të vendit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close