Publikuar me datën: Mon, May 11th, 2015

Begzad Gashi: Tmerri i Kumanovës

Veprimtari dhe ish i burgosuri politik i çështjës sonë kombëtare, Begzad Gashi, ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit në Kumanovë. A një një pronocim për Gazetën Lajm, ka thënë së, “pamjet të cilat po transmetohen nga mediat për sulmet dhe shkatërrimin e pronave shqiptare nga forcat sllavo maqedonase ditën e djeshme në Kumanovë, më kujton Planin e Hiterit”. Më tutje ai tha se “Hitleri kishte planifikuar në shumë salla tq teatrove, i fuste një natë përpara Judet, i helmonte, herët në mëngjes para agut i largonin kufomat”. Gashi tha se “Ditën e pastronin sallën, në mbrëmje mbanin programin. Kur mediat e huaja, rapotonin se në ato salla janë helmuar Judet, Gebels thoshte: Ju qytetarët e atyre Qyteteve jeni dëshmitarë vetë…ishit edhe vet në program mbrëmë. Ja se si armiqtë e Hitlerit, po dezinformojnë botën. Kjo që ka ndodhë në Kumanovë, është e njëta si ajo që bënë Nazistët, por e mira është që nuk ka mundur Gruevski ta fshehë këtë Tmerr. Si do të mendohet tani e ardhëmja e Shqipëtarëve aty, nëse lihën në dorën e Gruevskit?, është e njëtë sikur Judet në dorë të Hitlerit. Shqipëtarëve, i ka ardhur koha të reagojnë si Komb. Maqedonët nuk duhet lënë të sundojnë Shqipëtarët”, than ë fund të bisedës për Gazetën Lajm, Begzad Gashi. /Gazeta Lajm

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close