Publikuar me datën: Fri, Mar 18th, 2011

BE fton liderët maqedonas për konsensus

Shkup, 17 mars – Bashkimi Evropian i ka bërë thirrje klasës politike maqedonase për gjetjen e një marrëveshjeje midis tyre në mënyrë që të arrihet stabiliteti politik në vend.
Ndërkohë përfaqësuesit e BE-së në Shkup kanë nënvizuar domosdonë e pjesëmarrjes së të gjitha forcave politike në zgjedhjet elektorale. Lajmi bëhet i ditur nga agjencia e lajmeve Ina.
“Shpresojmë se do të arrihet një marrëveshje kompromisi. Ne po ndjekim me kujdes mbajtjen e mundshme të zgjedhjeve dhe presim që të plotësohen rekomandimet e Komisionit Evropian dhe ODIHR-it. Shpresojmë dhe besojmë se të gjitha partitë do të tregojnë dëshirën e tyre për të marrë pjesë në zgjedhje”, ka deklaruar Natasha Batler, zëdhënësja e eurokomisarit për zgjerim, Oli Rhen.
Zyra e BE-së në Maqedoni ka propozuar për një takim më të gjerë të liderëve të partive politike për të arritur marrëveshje për tejkalimin e krizës politike dhe organizimin e zgjedhjeve të parakohshme.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close