Publikuar me datën: Tue, Jun 12th, 2012

BE do përparim të marrëdhënieve ndërmjet Serbisë e Kosovës

Zëdhënësi i Komisarit për zgjerim Peter Stano ka përsëritur sot në Bruksel se njohja e pavarësisë së Kosovës nuk është kusht për procesin e anëtarësimit të Serbisë në BE: njoftonjë medie të Beogradit .
Stano e ka theksuar këtë pasi që gazetarët e pyetën nëse deklarata e tij e mëhershme se nga Serbia nuk kërkohet njohja e pavarësisë së Kosovës por vetëm qëndrimin e  Komisionit Evropian apo të vendeve anëtare shumica e të cilave e kanë njohur Kosovën. “Vendet anëtare natyrisht se janë konsultuar dhe ato qëndrimet e veta i kanë paraqitur në konkluzionet e Këshillit të Evropës në janar dhe në mars ku është thënë qartë se çfarë pritet nga Serbia”, ka thënë Stano.
Ai ka numëruar kushtet e Këshillit nga të cilët më të rëndësishmit janë vazhdimi  i dialogut Beograd – Prishtinë dhe përparim i qartë e i qëndrueshëm në marrëdhëniet e Serbisë me Kosovën”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close