Publikuar me datën: Sat, Oct 6th, 2012

Bashkimit Kombetar po niset me Besëlidhjen e Re Shqiptare në Krujen Legjendare të Gjergj Kastriotit-Skenderbeut

 

Përshëndetje !

Jam i nderuar dhe shumë i privilegjuar që isha i ftuar ne Kuvendin e Besëlidhjes se Re Shqiptare dhe qe e përfaqësoj Klinën e Dradanisë se Shqipërisë Etnike në Konferencën e sotme Kombetare që mbahet vetëm sot me 6.Tetor.2012,nga ora 9.00,pra mu në 100 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë.

Ne pamundësi pjesmarrje (per shkaqet te tjera) ne Kuvendin madhështor të Besëlidhjes se Re Shqipatre shfrytezoj rastin qe në emrin tim personal qe e perfaqesoj Klinën e Dardanisë se Shqipërisë Etnike te i përshëndes kolegët-pjesmarresit e ketij Kuvendi te madh Kombetar pra dhe terë spektrin kombetar Shqiptar të Shqipërisë se Kastriotit dhe të mergates Shqiptare për këtë organizimi madheshtor kjo eshte nje arritje shumë e madhe historike per Kombin Shqiptar qe sot vertetë po behet nje kthesë e madhe historike Nje Besa Besë ,Nje Pajtim,Nje Unifikim ne Krujen Kastriotane.

Nga ky Kuvend madheshtor partite politike Shqiptare anekend Trojeve Etnike te Shqiptarisë duhej të marrin mesim se pa Unifikim ,pajtim nderpartiak dhe Bashkimin e Trojeve Etnike Shqiptare (Qameri,Kosove,Iliridë,Preshevë,Medvegjë,Bujanovc e Malesi) kur nuk do te ketë stabilitet rajon dhe as ne ballkan,ky është edhe amaneti i të parëve dhe Deshmorve –Heronjeve të Kombit qe sakrifikuan per Shqiperi qe nga koha e sundimeve barbare tiranike otomane ,enveriane e karpatiane.

Bashkimin Kombetar po behër realitet ketë e bejnë sot burrat e Kombit të prirë nga Beslidhja e Re Shqipatre nën patronatin e Himnit Kombetar dhe Flamurin Kuq e Zi se bashku me patriotet atdhetaret intelektualet e pavarur te perbetuar të Shqipërisë dhe mergata Shqipatre për Bashkimin e të gjitha Trojeve Etnike të Gjergj Kastriotit Skenderbeut.
Këta patriotë atdhetar intelektual të mëdhenj të pavarur sot po bejnë një kthesë te madhe te shkelqyeshme historike pjesmarresit ne ketë Kuvend madheshtorë po e bejnë një vepër të papërsëritshme, ku po i japin nje nder te madh Kombit Shqiptar po i japin dritën jeshile pro Bashkimit Etnik Kombetar në te cilen pa ketë Bashkim Shqiperia dhe Populli Shqiptar veshtirë qe do të ekzistojë.

Gëzuar …Suksese…Besëlidhja e Re Shqiptare për ketë Kuvend të Madh Historik qe po e mbani sot ku pra po i tregohet Botes Demokratike se Shqiperia Trojet Etnike te saja 100 vjetë ishin-janë te shtypur dhe te gjakosur te ndare padrejetsisht nga fuqit e medha te Botërore te sunduar dhe dhune dhe tirani nga armiqet shekullor karpatiane.
Trojet tona kerkojne Bashkim me mjete paqesore pa dhunë ,prandaj kerkojmë perkrahjen tuaj nese deshirohet nje Europë e Bashkuar –Pa Shqiperi të Bashkuar kurrë sdo te ketë Europë te Bashkuar.

Falëmnderit
Lekë Mrijaj-Klinë,Dardani.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close