Publikuar me datën: Mon, Aug 18th, 2014

Basha: E keqja ka mbërthyer partitë politike dhe pushtetin

Kryetari i Partisë Demokartike Lulzim Basha ka ripërsëritur sot se “e keqja po mbërthen vendin” dhe në poste kyçe të administratës po emërohen, si askund në Evropë, njerëz me precedent të rëndë penalë.

Ai ka përsëritur sërish  akuzat për deputetin socialist Arben Ndoka, të cilin PD-ja e ka akuzuar si të dënuar për prostitucion në Itali si dhe ato ndaj kryetarit të Qarkut të Vlorës, Sadrit Danaj, denoncuar po nga PD-ja për rrëmbim personi në Itali.

“E keqja po mbërthen vendin – këto janë fakte, jo fjalë. E keqja ka mbërthyer parti politike dhe vetë pushtetin. Jemi të vetmit në Europë, ku të dënuar për krime e prostitucion, janë deputetë në Kuvend.

Të vetmit në Europë, ku rrëmbyes fëmijësh emërohen Kryetarë Këshilli Qarku nga Kryeministri. Ky nuk është përfaqësimi që meritojmë. Kjo nuk është Shqipëria, që duam dhe ëndërrojmë…”, shkruan Basha në Facebook

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close