Publikuar me datën: Thu, Oct 27th, 2011

Barrikadat –barrikadë për Serbinë për në BE

Vjenë, 237 tetor – Jam i bindur se zgjidhja për doganën në veri të Kosovës mund të gjendet nëse të gjitha palët tregojnë vullnet të mirë. Megjithatë, zgjidhja sipas të gjitha gjasave, duhet kërkuar në ndonjë forum tjetër pasi që dialogu ndërmjet Prishtinës e Beogradit nuk ka mandat ta shqyrtojë këtë, ka thënë për gazetën “Blic” Michael Spindelegger, vicekanceral austriak dhe ministër i Punëve të Jashtme i Austrisë i cili sot qëndron për vizitë zyrtare në Beograd.

Në pyetjen nëse Serbia do të marrë rekomandimin e Komisionit Evropian për status të kandidatit në dhjetor po qe se nuk hiqen barrikadat, Spindelegger është përgjigjur:

“Rekomandimi i KE-së inkurajon fuqimisht Serbinë. Ne austriakët e përkrahim këtë dhe shpresoj se këtë do ta do ta bëjë edhe Këshilli i Evropës. Por, si do që të jetë, Serbia duhet të jetë e vetëdijshme se BE nuk do të mbyllë sytë në marrëdhëniet e Kosovës dhe të Serbisë. Është në interes të të dy palëve që barrikadat të hiqen sa më shpejt dhe kjo jo për shkak  të marrjes së statusit, por për shkak se ato rrezikojnë zhvillimin e qetë për serbët në veri të Kosovës

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close