Publikuar me datën: Tue, May 4th, 2010

Barcelona, ekipi më i mirë në botë

Berlin, 3 maj – Me gjithë humbjen në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, Barcelona ka mbajtur pozitën e parë në listën e klubeve më të mira të futbollit në botë, e cila publikohet çdo muaj nga Instituti gjerman për historinë dhe statistikën e futbollit.

Vendin e dytë e ka mbajtur Estudiantes nga La Plate, ndërsa plasmanin e kanë përmirësuar finalistët e Ligës së Kampionëve, Bayern dhe Inter. Interi nga vendi 11 është ngritur në vendin e tretë, ndërsa Bayerni nga vendi 10 në vendin e 6.

Plasman historik ka arritur ekipi i Premiera League, Fulham, i cili falë kualifikimit në finalen e Ligës së Evropës, nga vendi 23 ka kaluar në vendin 9.

Dhjetë vendet e para të listës së IFFHS:

1. Barcelona (Spanjë) 322
2. Estudiantes La Plata (Argjentinë) 293
3. Inter Milano (Itali) 273
4. Cruzeiro (Brazil) 263
5. Werder Bremen (Gjermani) 262
6. Bayern Munih (Gjermani) 255
7. Roma (Itali) 252
8. Chelsea (Angli) 251
9. Fulham (Angli) 240
10 Manchester United (Angli) 237

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close