Publikuar me datën: Thu, Sep 29th, 2011

Bandat serbe përleshen sërish

Rrahje masive mes dy bandave nga veriu i Mitrovicës dhe Zveqani ka ndodhë të enjten pasdite në veri.
“Incidenti i rrahjes, besohet të ketë filluar rreth orës 13:00min, në rrugën “Mbreti Petër” përkatësisht në një bastore sportive “Zerobet” ndërsa grupi i të rinjve fillimisht ka demoluar xhamat dhe inventarin e lokalit për të hedhur më pas një mjet piroteknik brenda në lokal, me qëllim të shkaktimit të zjarrit. Mjeti piroteknik është nxjerrë jashtë nga pronari i lokalit për të parandaluar zjarrin, ndërsa së paku një person ka përfunduar në qendrën spitalore në veri të Mitrovicës, me lëndime trupore në kokë dhe në duar. Sipas raportit mjekësor, lëndimet i përkasin natyrës së lehtë. Ndjekja dhe rrahja e grupeve të të rinjve, ka vazhduar edhe në dy lokacione të ndryshme në veri të Mitrovicës ndërsa njësitë policore të stacionit veri dhe atij Zveqan, janë vënë në kryerje të detyrës për të parandaluar eskalimin e mëtejmë të situatës.Dyshohet se motiv i mundshëm i kësaj rrahje është konflikti i interesit të grupeve huligane.”, ka njoftuar Policia rajonale e Mitrovicës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close