Publikuar me datën: Sat, Sep 1st, 2012

Azem Vllasi: Kushtetuta e 74-ës çonte në Republikë

Azem Vllasi dikur ishte ndër liderët më të shquar të Kosovës, në kohën e Jugosllavisë socialiste. Sot ai punon avokat, dhe me politikë merret vetëm si vëzhgues me përvojë. Në intervistën speciale për emisionin “Pressing”, ai rrëfeu për karrierën e tij politike, kohën kur Kosova avancoi statusin e saj në Jugosllavinë socialiste, mënyrën si ky status u rrënua nga Serbia, dhe arritjen e lirisë. Vllasi, në këtë intervistë të gjatë, foli edhe për raportet e tij me ish- presidentin jugosllav, Titon, qëndrimet e tij ndaj Kosovës dhe liderëve tjerë shqiptarë, si dhe dha vlerësimet e veta për ngjarjet historike në kohën e të cilave jetoi dhe punoi: miratimin e Kushtetutës së vitit 1974, demonstratat e vitit 1981, protestat e vitit 1989 dhe kohën e rezistencës paqësore e të armatosur që rezultoi me çlirimin e Kosovës nga Serbia. Intervistën e gjatë mund ta lexoni të plotë në Kohën Ditore të së shtunës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close