By koshtovalia On Thursday, February 2nd, 2017
0 Comments

Rakiq: Nuk është arritur marrëveshje finale rreth rrënimit të murit

Kryetari i Komunës së Mitrovicës Veriore, Goran Rakiq ka thënë se ende nuk është arritur një marrëveshje finale rreth çështjes së murit. “Shpresoj se takimi do të vazhdojë nesër dhe aty do të merret More...

By koshtovalia On Thursday, February 2nd, 2017
0 Comments

Ja për çfarë po iu kërkon llogari Linda Morina, Labit dhe Big Mames?

E ftuan, e xhiruan, por nuk e transmetuan pjesën ku ajo shihej duke vallëzuar dhe kënduar! Për këtë Linda Morina, po kërkon përgjigje nga prezantuesit e rtv21, Labinot Gashi, i cili tashmë është larguar, More...

By koshtovalia On Sunday, January 29th, 2017
0 Comments

“Kosova është Shqipëri” në ballinën e Tanjugut

Ueb-faqja e agjencisë serbe të lajmeve Tanjug mëngjesin e sotëm është sulmuar nga hakerët. Në këtë faqe, në vend të përmbajtjes së lajmeve, ka qëndruar një flamur i zi me logon e UÇK-së dhe me More...

By koshtovalia On Wednesday, January 25th, 2017
0 Comments

Karabinierët shqiptarë në Itali bëjnë “shqiponjën”, por ata s’i trazon kush

Italia është një vend i Bashkimit Evropian i cili ka shumë shqiptarë, si fqinji ynë jugor Greqia. Po sipas ligjeve italiane, shqiptarët që janë atje në moshën e ushtrisë dhe kanë të detyrueshëm shërbimin More...

By koshtovalia On Wednesday, January 25th, 2017
0 Comments

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke [foto]

Disa ditë pasi në media doli një fotografi e një grupi ushtarësh shqiptarë në ushtrinë e Greqisë, që me duar kishin bërë simbolin e shqiponjës, dhe e cila ngjalli reagime të ashpra si nga publiku grek, More...

By koshtovalia On Tuesday, January 24th, 2017
0 Comments

Kush janë anëtarët e Komisionit të ekspertëve për matjen e territorit të Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në takimin konstituues të Komisionit të ekspertëve për matjen e territorit të Republikës së Kosovës. Në takim ishin të pranishëm edhe More...

By koshtovalia On Tuesday, January 24th, 2017
0 Comments

Mitrovicasit solidarizohen me Ramush Haradinajn

Edhe në Mitrovicë është hapur ekspozita “Mos e harroni të kaluarën, nëse dëshironi një të ardhme të ndritur”, në të cilën janë ekspozuar krimet barbare të paramilitarëve, policëve dhe ushtarëve More...

By koshtovalia On Monday, January 23rd, 2017
0 Comments

Bënë shqiponjën me duar, 7 ushtarë grekë me origjinë shqiptare rrezikojnë dënimin

Ngjarja ka ndodhur në një repart elitar të këmbësorisë së ushtrisë greke në Mesologji të Greqisë, ku 7 ushtarët e ushtrisë greke, por me origjinë shqiptare, janë fotografuar mbrëmjen e së premtes More...

By koshtovalia On Sunday, January 22nd, 2017
0 Comments

Henry e Wenger kritikojnë Xhakën

Legjenda e Arsenalit Thierry Henry dhe trajneri i “Topçinjve” Arsene Wenger kanë kritikuar Granit Xhakën për ndërhyrjet që në edicionin e parë në Londër i sollën dy kartonë të kuq. Reprezentuesi More...

By koshtovalia On Sunday, January 22nd, 2017
0 Comments

Opozita s’e kupton pse Kosova duhet të dialogojë të martën me Serbinë në Bruksel

Rifillimi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pritet të sjellë ndryshim në përbërjet e delegacioneve të të dyja palëve. Përveç, kryeministrit Isa Mustafa që do të marrë pjesë në takimin që More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close