By koshtovalia On Tuesday, January 26th, 2021
0 Comments

Anëtarët e LVV-së në KQZ letër PZAP-it, reagojnë kundër Valdete Dakës

Anëtarët e Vetëvendosjes në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Alim Rama dhe Sami Kurteshi i kanë shkruar letër Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, rreth veprimeve të fundit të kryetares së More...

By koshtovalia On Friday, March 10th, 2017
0 Comments

U kremtua në mënyrë madhështore pesëdhjetë vjetori i lindjes së shkrimtarit e studiuesit Marjan Sebaj Sopi

U kremtua në mënyrë madhështore pesëdhjetë vjetori i lindjes së shkrimtarit e studiuesit Marjan Sebaj Sopi Shkruan: Nue Oroshi Te hënën e kaluar qyteti i vogel i Bargteheides në afersi të Hamburgut More...

By koshtovalia On Thursday, February 23rd, 2017
0 Comments

E DOJA PIKTURËN, POR ZGJODHA KËNGËN

-Intervistë me këngëtarin e mirënjohur të muzikës popullore, RESHIT BOKA- Radio Zeri i Mitrovices: -Ju jeni një këngëtar i mirënjohur i muzikës popullore. Po sot në tregun e muzikës ka shumë këngëtarë More...

By koshtovalia On Wednesday, February 15th, 2017
0 Comments

Policia konfirmon letrën kërcënuese drejtuar UP-së në emër të ISIS-it

Letra kërcënuese që i është drejtuar Universitetit të Prishtinës në emër të organizatës terroriste, ISIS, është duke u hetuar me seriozitet nga Policia e Kosovës. Një zëdhënës i policisë, Agron More...

By koshtovalia On Wednesday, February 15th, 2017
0 Comments

Hahn: Ballkani, fuçi nafte që pret vetëm një shkëndijë zjarri për të marrë flakë

Një deklaratë e komisionarit për zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, dhënë të përditshmes gjermane ‘Zeit’, se “Ballkani konsiderohet si një enë e mbushur me naftë që pret vetëm një shkëndijë More...

By koshtovalia On Wednesday, February 15th, 2017
0 Comments

Lojtarët kanë humbur besimin te Luis Enrique

Lojtarët e Barcelonës nuk kanë besim në menaxherin Luis Enrique, e ardhmja e të cilit është në dyshim. Programi sportiv “El Partidazo” i radios COPE, ka raportuar se ish-trajneri i Romës dhe Celta Vigos More...

By koshtovalia On Monday, February 13th, 2017
0 Comments

PSE NUK PO NDRYSHON SËRBIA, RESPEKTIVISHT SERBET ?

I vetmi dallim ndërmjet partisë socialiste të Millosheviqit dhe asaj nacionalsocialiste të Hitlerit ishte që adhuruesit e partisë së Hitlerit besonin se “raca ariane” duhet ta sundoj mbarë botën, kurse More...

By koshtovalia On Friday, February 10th, 2017
0 Comments

Turqia e furnizon Kosovën me avionë e tanke, sipas Serbisë

Medie dhe zyrtarë të sigurisë në Serbi janë alarmuar me paralajmërimet për formimin e Ushtrisë së Kosovës. Në këtë kontekst ato shohin edhe mundësinë e armatosjes së kësaj ushtrie nga Turqia, transmeton More...

By koshtovalia On Thursday, February 9th, 2017
0 Comments

Haradinaj: Drejtuesit e Serbisë që më janë vërsulur kanë qenë vrasës e paramilitarë

Kreu i AAK-së, ish-kryeministri i Kosovës e ish-komandanti i Zonës Operative të Dukagjinit, Ramush Haradinaj e ka cilësuar padrejtësi drejtësinë e vonuar për të. “Drejtësia e vonuar është padrejtësi More...

By koshtovalia On Thursday, February 9th, 2017
0 Comments

Zyrtare: Duka kandidat për Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka zyrtarizohet si kandidaturë për një vend në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s. Emri i numrit 1 të futbollit shqiptar është zbuluar sot nga Komiteti More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close