Publikuar me datën: Wed, Oct 17th, 2012

Aurela Gaçe kolegëve: Po i blini klikimet në You Tube

Këngëtarja Aurela Gaçe ka pohuar atë që u zbulua më herët nga Ardit Gjebrea, se këngëtarët shqiptarë blejnë klikime në internet, për të shtuar famën e tyre.

“Klikimet e blera në You Tube ekzistojnë. Unë vetë e provova që të vërtetoja atë që kisha dëgjuar, atë që flitej. I dhashë 40 dollarë dhe u bënë 40 mijë klikime.Në një ditë, në një këngë që nuk është as e njohur nga ju, e as me video. E pashë se loja e pisët që po bëjnë këngëtarët, ishte më se e vërtetë”, ka shënuar këngëtarja në rrjetin social Facebook.

“Nuk jam kundër asnjë këngëtari, sepse nuk mund ta vendos gishtin mbi askënd, derisa nuk kam fakte. Sigurisht ka shumë këngëtarë që kanë famë në të gjitha trojet shqiptare dhe i mbushin sallat e i duan ngado që shkojnë,” ka sqaruar tutje Gaçe.

Ajo ka folur për këngën e saj “Origjinale”, e cila ka më së shumti klikime, por ka sqaruar se ajo këngë u dëgjua anembanë trojeve kudo ku ka shqiptarë,dhe sot e këndojnë në kor kudo qe ajo është në koncerte.

“Kam edhe shume këngë të tjera që kanë shumë më pak klikime, por kjo nuk do të thotë të shkoj e të blej klikime false që t’u tregoj juve se kam sukses,” ka shënuar tutje Gaçe, duke sqaruar se edhe numri i fansave në Facebook, nuk është bërë brenda një dite, pasi faqja ekziston prej vitesh.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close