Publikuar me datën: Wed, Apr 6th, 2011

ATIFETE JAHJAGA KANDIDATE PËR PRESIDENTE E PROPOZUAR NGA PDK-LDK-AKR

Hashim Thaçi, Isa Mustafa dhe Behgjet Pacolli janë pajtuar që ta propozojnë për president Atifete Jahjaga dhe në seancën në të cilën do të zgjedhet ajo presidenti, do të inicohen edhe ndryshimet për ndryshimin e Ligjit të zgjedhjeve dhe ndryshimeve kushtetuese.

Thaçi, Mustafa dhe Pacolli janë zotuar për zbatimin e plotë të marrëveshjes. Thaçi ka thënë se kjo është kandidaturë e përbashkët dhe do të ketë angazhim të përbashkët për realizimin e plotë të kësaj marrëveshje.

 

I pyetur nëse shkelet Kushtetuta nëse nuk do të ketë kundërkandidat, Mustafa ka thënë se marrëveshja për një kandidat nuk nënkupton përjashtimin e ndonjë kandidati tjetër. Ai ka thënë se partitë e koalicionit do ta japin edhe kandidatin e dytë. “Ajo që është me rëndësi është se ne qëndrojmë prapa kandidates që kemi propozuar”, ka thënë Mustafa.

 

Edhe Thaçi ka thënë se Jahjaga do të ketë mbështetjen e tri partive, ndërkaq do të plotësohet edhe ana formale me një kundërkandidat.

 

Ambasadori amerikan Christofer Dell ka folur me admirim për Jahjagën duke thënë se ajo është një oficere që është dëshmuar se është e aftë për sundimin e rendit dhe ligjit, e në këtë drejtim ai ka shprehur bindjen se ajo do të jetë edhe mbrojtëse e Kushtetutës së Kosovës.

 

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close