Publikuar me datën: Sun, Mar 6th, 2011

Ata kërkojë sqarime, e Pacolli bashkëpunim me OVL të UÇK

Prishtinë, 6 mars – Kryetari i Shoqatave të dala nga Lufta e UÇK-së, Muharrem Xhemajli, ka porositur nga Prekazi se ata nuk do të bashkëpunojnë me presidentin Behgjet Pacolli deri sa ai të mos përgjigjet dhe të arsyetojë deklaratat e tij në shtypin e huaj për raportet Kosovë – Serbi dhe për rolin e tij gjatë luftës në Kosovë. Ndërsa presidenti Pacolli ka deklaruar se ai respekton shoqatat e dala nga lufta  dhe se ai do të bashkëpunojë me to pavarësisht nga akuzat.
Shoqatat e dala nga lufta kanë bojkotuar manifestimin “Epopeja e UÇK-së” për shkak të pranisë së presidentit të Kosovës, Behgjet Pacolli. Ato vazhdojnë të mos e njohin Pacollin si president përderisa ai të mos japë sqarime për deklaratat e tij, dhënë mediave ndërkombëtare.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close