Publikuar me datën: Thu, Aug 4th, 2011

As LDK-ja s’e pranon marrëveshjen e KFOR-it

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj marrëveshjes së KFOR-it, të arritur me autoritetet serbe.
Në një reagim thuhet se sa i përket pikave të bisedimeve të cilat pala serbe po i potencon si marrëveshje me KFOR-in, LDK mendon se nuk mund të ketë kurrfarë marrëveshje për Kosovën në të cilën vetë Kosova nuk është palë fuqiplote.
LDK mendon se reciprociteti duhet të respektohet plotësisht në mënyrë që të mos lejohet lulëzimi i krimit dhe evazionit fiskal.
“LDK vlerëson se në veriun e vendit nuk ekziston kurrfarë krize humanitare prandaj konvoji i ndihmave humanitare nga Serbia në fakt nuk ka të bëjë më humanizëm por me politikën serbe për tensionimin e situatës. Çështja e statusit është një çështje e mbyllur shumë kohë më parë dhe e vërtetuar nga ana e Gjykatës Ndërkombëtare dhe LDK në asnjë mënyrë nuk pranon hapjen e kësaj teme”, thuhet në fund të reagimit

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close