Publikuar me datën: Thu, Aug 18th, 2011

APEL TE GJITHË SHQIPTARVE QË JENI NËPËR BOTË DHE JU BRENDA SHQIPËRISË ETNIKE NË TROJE..!

Fatos Ashiku

r ju miq te nderuar qe jeni bere anetare te grupit beslidhja…ju mundeni te beni vete pranime te miqesise tuaj ata qe vijn prej jush te bejne te njejten  dije keshtu dore pas dore te bëhemi, aq sa të kapim nismën ..nje milijon anëtare për besëlidhjen e re Shqiptare…Ju flas pikerisht Ju SHQIPETARË : QE E NDJENI VETEN  NJËQINDPËRQIND  VETEN SHQIPATRË  QE JENI PER OBJEKTIVIN E BESLËIDHJES SE RE SHQIPERI NE KUFIJT ETNIKË…KUSH NUK ËSHTË  PER KETË ..AS MOS MENDOJE SE PO NA TERHEQ NE LOJEN E TIJ DHE AS SE PO MENDON SE PO NDALEMI NE RRUGE..PRA JU DREJTOHEM  JU DHE  JU E KENI NË  SHPIRT TE SHKRUAR KËTE QE PO KERKOHET…NËSE SOT NUK I PËRGJIGJENI KËSAJ THIRRJE MOS KENI GOJË ME THANË KURR  SI SPO DEL KUSH ME NA PRI..Në këta qe jemi pa mjekra pa akademizma pa tituj e gradë e privilegje  qe nuk na i dhane se nuk ishim te tyre  ja kemi nisur  kemi mjaft mënd dhe logjikë sa per me ju dergue  atje ku duhet veçse zëmer me e firmos ate qe duhet…po edhe shkolla kemi edhe intelektual jemi edhe te pendes jemi..por nje gja na mungon nuk e marim rrogen: as  te UDB-së DHE AS NE  ASFALIN AS NDOJ VEND TJETER POR PREJ MUNDIT E DJERSËS  EDHE  KUR JEMI PA TË .

Te pa pune por nuk lepijme ndër sahana te pisët dhe as nuk shohim interesa meskine…shqiperija nuk eshte pare e askujt kur nusin me e kritiku bota shqipërija i han fjalet e rënda e kur tjeter shqiptaret e pa hajer i marrin prej saj meritat e fitimet…prandaj kush e ndjen veten keshtu SHQIPATRË  MOS KURSEJE ASGJA NE JEMI QE E KEMI NDA MENDJEN UNE E KAM QIT FYTYREN DHE FLAS NE EMER TE TYRE…KESHTU ASHT DIKUSH QE  PRIN …JU UROJM PUNË  TE PALODHUR E ME PUNUE  E DINI KOSHEREN SI MERREN VESH ME BA MJALT MIZAT E BLETËVE ASHTU EDHE JU VESH ME VESH E GOJE ME GOJE E SY PER SY E MENDJE PER MENDJE E SHKRIM PER SHKRIM MOS  ENDRONI  REHATI GJITHKUJT  I JEPET MUNDËSIJA ME HUMB NGA KOTESIJA E DITES…PER JU QE BANONI NDER TROJET ETNIKE NGA DO JENI DHE JU TE DIASPORES EDHE JU QE JENI EMIGRANTE MOS RRINI TU BËRË LLOGARI  POR KJO NA QET NE FITORE TE GJITHËVE …NE NUK MUND TE MBAJME PENG ARDHMERINE E  SHQIPËRISE PSE JU JENI NE EUROPË  DHE NEPER BOTE..NESE AJO BOTE JU DON TU ASIMILOJE NE KETE TE DREJTE AMËTARE KURRE MOS JA BINI MBARE SI TA BAJM KOMBIN E SHQIPËRIN PER VETE  ATEHERE DO KTHEHENI SE DO JETË  MA MIRE KETU SE ATJE…PALLAVRAT DHE FORET  SE NUK NA NJOHIN JANË.

TRILLIME TE BUROKRATEVE TANE QE KAN ZËNË  REHATI DHE RRIN NDËR  KANCELARITE DUKE JA MBYTUR  ZËRIN SHQIPTAREVE TE NDERSHEM DHE PATRIOT QE JANE NE SHUMIC APSOLUTE….ËSHTË KOHA QE NDRYSHIMET TE MARRIN JETË NGA BRENDA SE NE JA DIM KU PIKON KJO  CATI QE RRIJM NEN TE…JU ME NA NDIHMUAR NE JEMI TE PA NEGOCUUESHEM VEQSE NE NJE PIKE…ASNJE SHUPLAKË  E JO PELLEMBE  QE ËSHTË SHQIPTARE MOS ME JA FALË  KURRË  E SHIT ASKUJ …KUSH TE GJINDET I HUAJ TE RRIJË  SIPAS TRADITAVE E LIGJEVE TE SHUMICES KUA A TRE U TAKONTE DREJTAT QE SHQIPATRET KURDOHERE I KANË  PLOTESU ..NE KURRE NUK E KEQTRAJTOJM MIKUN NE SHTËPI..TE TJERET JANE ATO QE E KAN BËRË ME NE…PYETJA SI DO E BËJM…ME FJALE.E FJALA KUR DEL PREJ ZËMRES SE TE NDERSHMIT KA FORCEN MË TE MADHE SE QDO ARME…PRANDAJ JU KERKOJM TE BËHEMI SHUME QE ZANI JONE TE JEHOJE OSHTIM NE TANE KANCELARITE FUQISHEM..E NESE NUK PO DUAN AS NE NUK I PYESIM TROJET I BASHKOJME NE SE NE JEMI KUFIJARE ME NJANI TJETRIN …NE NUKPO E BAJM NE KRAHA  Shqipërin etnike e po e sjellim prej uralesh, prej tjeter, por jane këtu sa u kriju bota e na ma te paret qe banuam ketu…ju kerkojme nate e dite ne pune e propagand per kete–fjalet tjera mos i pranoni kush don ne faqet e grupit është afishu deklarata dhe projekt programi shihini binduni se çafre duhet dhe ecni para ne nuk i kuptoni keni pa qartsi ne jemi tu spjegojme natë dhe  dite ne kambe pa pritesë …ju pershendesim…per grupin org. Fatos Ashiku Krujë .

NE KUFIJT E SHQIPRIS ETNIKE ..!

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close