Publikuar me datën: Sun, Jul 24th, 2011

Aleanca Kuqezi: Shteti të zbardhë falsifikimet me kombësinë

Sarandë, 24 korrik –  Aleanca Kuqezi u ka bërë thirrje sot nga Saranda qytetarëve  shqiptarë që të mos e pranojnë regjistrimin me baza etnije dhe feje.

Aktivistët e AK-së ftuan sarandiotët dhe të gjithë shqiptarët që kanë zgjedhur për të pushuar në këtë qytet që t’i thonë jo regjistrimit, ndërsa bënë thirrje gjithashtu që shteti të zbardhë falsifikimet e shumta të kombësisë, raporton Panorama.

Aleanca shprehi respekt ndaj minoritarëve në Shqipëri, por jo ndaj atyre që kanë falsifikuar kombësinë.

Edhe në tubimin e sotëm, aktivistët e AK-së denoncuan votimin, siç e quajtën ata me dy duar, në parlament. “Votimi me dy duar është anti- kushtetues”- theksuan aktivistët

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close