Publikuar me datën: Sat, Jun 25th, 2011

Aleanca Kuq e Zi hap degën në Shkup

Shkup, 25 qershor –  Aleanca Kuq e Zi ka krijuar sot degën e saj më të re  në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup.

Qindra aktivistë mbushën sot rrugët e Shkupit në shenjë mbështetje të Aleancës Kuq e Zi si dhe të misionit të saj kundër regjistrimit të popullsisë mbi baza etnike e fetare, raporton BalkanWeb.

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu, gjatë fjalës së tij duke e cilësuar Shkupin si vendlindjen e Nënë Terezës tha se shqiptarët duhet të jenë faktor stabiliteti në vend dhe rajon, ndaj për këtë arsye interesat kombëtare duhet të vendosen mbi ato partiake.

Gjatë hapjes së degës së re të Aleancës Kuq e Zi në Shkup morën pjesë dhjetëra intelektualë të cilët shprehën dëshirën e tyre për tu anëtarësuar në këtë lëvizje.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close