Publikuar me datën: Tue, Feb 19th, 2013

Ahmeti: Mos u merreni me sharje, i vogli shan i madhi fal.

Ahmeti: Mos u merreni me sharje, i vogli shan i madhi fal

Shkup, 19 shkurt – Lideri i BDI-së Ali Ahmeti vlerëson se Bashkimi Demokratik për Integrim nuk është vetëm një parti politike, por është një bashkim vizionesh, këtë e kanë kuptuar edhe disa parti më të vogla që në këtë garë zgjedhore iu bashkangjitën vizionit të integristëve. Ahmeti ka apeluar tek të gjitha shtabet zgjedhore të shërbejnë si shembull se si zhvillohet një fushatë parazgjedhore duke i ikur provokimeve dhe ofendimeve.

“Një apel kam për ju, shtabin zgjedhor, dhe nga këtu për të gjitha shtabet e BDI-së, te mos merremi me sharje dhe fyerje. Mos merremi me ato sharje që i bëjnë oponentet, i vogli shan i madhi fal, i vogli e humb udhën në oborr, i madhi di të drejtojë kombet, vellezerit e mi ju jeni të mëdhenjtë. Ne për 12 vite qeversim me votën e lirë, me vullnetin e shprehur të shqiptarëve të Maqedonisë. Dhe ne atë vullnet e kemi jetësuar, për atë vullnet jemi sovran dhe s’ja lëshojmë sovranitetin askujt” deklaroi Ahmeti.

“Nuk kërkojmë votën tuaj për të mposhtur shqiptarët. Nuk e kërkojmë votën dhe aktivitetin tuaj për të krijuar telashe në mesin e shqiptarëve. Mjaft ishin telashet në të kaluarën. Kur BDI është pjesë e qeverisë, është qetë prej Qaf Thane deri në Sopot, është qetë edhe në Kondovë edhe në Saraj, në Çair e gjithkund, sepse pjesë e qeverisë, që garanton zgjedhje të lira dhe demokratike është BDI”, tha me këtë rast Izet Mexhiti, kandidati i BDI-së për komunën e Çairit.

BDI hapi shtabin zgjedhor për komunën e Çairit dhe qytetin e Shkupit si përgatitje për garën e zgjedhjeve lokale të 24 marsit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close