Publikuar me datën: Fri, Nov 26th, 2010

Admirali Locklear: Populli i Kosovës vendosë për të ardhmen e FSK-së

fskPrishtinë, 25 nëntor – Për të ardhmen e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) do të vendosë populli i Kosovës, tha komandanti i Forcave të Përbashkëta të NATO-s  në Napoli, Admirali Samuel J. Locklear III, në prononcimin për gazetarë, pas takimit të zhvilluar me ministrin Fehmi Mujota gjatë vizitës  në Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës.
Ministri Mujota tha se e ka njoftuar admiralin Locklear për zhvillimet në FSK, për të arriturat e deritanishme, si edhe përpjekjet e vazhdueshme në ndërtimin e kapaciteteve të plota operacionale. Ndërsa komandanti i Forcave të përbashkëta në Napoli, admirali Locklear tha se është i njoftuar  për zhvillimet në FSK, nga raportet shumë të mira për FSK-në të dërguara nga komandanti i KFOR-it gjeneral Erhard Buehler, dhe se vlerëson të arriturat e deritashme si edhe  përkushtimin e këtij institucioni për të ecur përpara.

Admiralin Locklear, gjatë vizitës në Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës, e priten ministri Fehmi Mujota dhe komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Sylejman Selimi. Ata zhvilluan një takim të përbashkët në të cilin morën pjesë  edhe komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor   Erhard Buehler, si edhe oficerë të tjerë të NATO-s dhe zyrtarë të lartë të MFSK-së.
Në vizitën e tij të parë në MFSK, që prej se ka marrë këtë detyrë, Admirali
Locklear  u prit në mënyrë solemne nga Togu Ceremonial i FSK, si edhe me
intonimin e himneve të NATO-s dhe atij të Kosovës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close