Publikuar me datën: Wed, Jun 9th, 2010

AAK-ja: “Fjalim artistik i Thaçit”

Prishtinë, 9 qershor – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka kritikuar fjalimin i kryeministrit Hashim Thaçi, duke e quajtur artistik dhe të panevojshëm. Sipas Avni Arifit, këshilltar i parë i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, fjalimi i kryeministrit  që flet kundër korrupsionit vjen prej njeriut i cili është sinonim i kësaj dukurie. Sipas tij, në fjalim, kryeministri lavdërohet pikërisht në pikat ku ka dështuar. Arifi ndër kritikat e shumta që ka bërë për këtë fjalim ka thënë edhe se është i kushtueshëm dhe paguhet me paratë e taksapaguesve. Ndërkaq, vizitat e krerëve të institucione në organet e drejtësisë ai i  ka quajtur më shumë presione se sa përkrahje ndaj tyre. Arifi i bëri thirrje qeveritarëve që të brengosen më shumë për bastisjet se sa nëse po përfiton opozita nga kjo situatë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close