Publikuar me datën: Sun, Jun 13th, 2010

“Vetëvendosja” akuzon Thaçin, Kermabon dhe Feithin për dhunën e policisë

Prishtinë, 13 maj – Aktivistë të Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë akuzuar kryeministrin Hashim Thaçi, shefin e EULEX-it Yves De Kermabon dhe shefin e ICO-së Pieter Feith se janë përgjegjësit kryesorë për situatën e krijuar dje midis policisë dhe aktivistëve të kësaj lëvizjeje, raporton KTV-ja. Sipas tyre, në vend se të luftohet krimi i organizuar dhe korrupsioni ata luftojnë organizimin qytetarë. Duke e dënuar dhunën që është ushtruar mbi aktivistet e “Vetëvendosjes”, Glauk Konjufca ka thënë se qeveritarët janë ndier të rrezikuar se kjo lëvizje do të konkurrojë në zgjedhjet e ardhshme dhe se ka zgjeruar horizontet e saj duke u mbështetur nga një numër i madh i qytetarëve. Ata kanë paralajmëruar protestë më 21 qershor,  ditën kur pritet të gjykohet Albin Kurti.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close