Publikuar me datën: Tue, May 4th, 2010

“British Petroleum” merr përgjegjësitë për katastrofën ekologjike në Gjirin e Meksikës

Washington, 4 maj – “British Petroleum” merr përsipër të gjitha përgjegjësitë për katastrofën ekologjike në Gjirin e Meksikës, edhe pse nuk e ka shkaktuar ajo.

Deklarata është bërë nga administratori i “BP”, Tony Hayward, i cili ka theksuar se kompania do të paguajë të gjitha dëmet, por ka nënvizuar se faji real është i dikujt tjetër.

Mjetet e punës që kanë shkaktuar dëmin janë të “Transocean”, kompania që menaxhon platformën, e cila pret që më parë të publikohen rezultatet dhe më pas të dalë në përfundime, transmeton Top Channel.

Ndërkohë, organizata që janë në gjendje që të ndalojnë derdhjen e naftës po mbërrijnë nga Bregu Perëndimor dhe nga Alaska.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close