Publikuar me datën: Tue, Aug 24th, 2010

Washingtoni ka përgatitur kundërrezolutë

Washington, 23 gusht – Amerika ka përgatitur rezolutë të veten me rastin e mendimit të GJND-së për Kosovën, në të cilën është qenësore kërkesa për bisedime ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës dhe konkludimi për mos ndryshimin e statusit të Kosovës. Washingtoni akoma nuk ka vendosur se a do ta dorëzojë direkt rezolutën e vet, apo nëpërmjet vendeve mike, bie fjala nëpërmjet Shqipërisë, ka zbuluar për gazetën serbe Blic, Obrad Kesiq, analist i njohur në Washington, vendimet më të reja të Administratës amerikane.
Kesiq thotë se para Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, kushtuar pos tjerash edhe çështjes së Kosovës, nuk duhet pritur ndryshimin e qëndrimit të deritashëm të SHBA, sepse është duke vazhduar ndryshimi i administratës. Sipas tij, Washingtoni fuqimisht do të vazhdojë të insistojë që Beogradi të ndryshojë rezolutën e vet, dhe nga ajo të heq jo vetëm hyrjen kontestuese, në të cilën konstatohet se është e papranueshme shpallja e njëanshme e pavarësisë, por edhe fjalinë me të cilën kërkohet që të bisedohet për “të gjitha çështjet e hapura”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close