Publikuar me datën: Thu, Sep 22nd, 2011

VV Bajramit: Ishin Glauku dhe Liburni

Glauk Konjufca dhe Liburn Aliu janë dy deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, që mund të ballafaqohen me arrestim pas paralajmërimit të ministrit të Brendshëm, Bajram Rexhepi. Pjesëmarrjen e tyre në aksionin e djeshëm në Lupç e ka konfirmuar për portalin Indeksonline, sekretari i kësaj lëvizjeje, Dardan Molliqaj.

“Si në të gjitha aktivitetet tona, ka pasur edhe deputetë prezentë. Ata janë të pandashëm prej aktivistësve dhe popullit të Kosovës. Aty kanë qenë Glauk Konjufca dhe Liburn Aliu”, ka thënë Molliqaj.

Ai e ka vlerësuar shqetësuese deklaratën e ministrit Rexhepi, sepse ka thënë se ‘ky ministër i shtetit dhe qeverisë policore’ nuk e ka zellin e njëjtë edhe për deputetët e ministrat që vijnë në veri për të djegur kufirin dhe për të organizuar stukturat paralele serbe.

Molliqaj ka thënë se tash kjo qeveri po e përdor edhe Gjykatën Kushtetuese kundër kujtdo që provon të bëjë diçka ndryshe, dhe arrestimi i deputetëvë nuk do ta befasonte

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close