Publikuar me datën: Sun, Jan 9th, 2011

Vetëvendosje: “ Vëzhguesit tanë pengohen në Skenderaj”

Prishtinë, 9 janar – Lëvizja Vetëvendosje!, nëpërmjet një komunikate bën të ditur se  ka hasur në probleme që në mëngjes në  qendrën e votimit 2124b, në shkollën fillore “Abedin Rexha” në Kopiliq të Ulët, komuna e Skenderajt. Vëzhguesit e Lëvizjes Vetëvendosje! nuk janë lejuar të hyjnë brenda me arsyetim se janë nga komuna të tjera e jo nga ajo e Skenderajt. Gjatë kësaj kohe, sipas komunikatës,  disa vetura të militantëve të PDK-së janë endur atypari, duke i kërcënuar vëzhguesit e Lëvizjes Vetëvendosje!
Sipas Vetëvendosjes kjo ka ndodhur në orën 08:46, ndërsa veturat me militantë kanë qenë:  Golf 2 i kuq, me targa 472 KS 001, Golf 2 i zi, me targa  116 KS 998, Furgon i tipit VW 4 me targa 424 KS 391, Golf 2 i bardhe, me tabela 581 KSs 109, VW (Wolks wagen) Polo, ngjyre vjollce, me targa  295 KS 391, xhipat: me tabela te huaja LA 04 126 dhe tjetri me xhama te zinj me targa 590 KS 813. Gjatë përpjekjes për të hyrë brenda vëzhguesit tanë kanë vërejtur se kutitë kanë qenë gjysëm të mbushura, si dhe mungonte spreji dhe llampat ultra vjollcë.
Sipas Vetëvendosjes, polici Hajriz Idrizi, me numër 4409, i cili nuk i ka lejuar vëzhguesit të hyjnë, ka thënë se nuk mund te “bëj asgjë pa marrë urdhër nga komisioneri kryesor”. I pranishëm ishte edhe polici me numer 8323. Gjithashtu është kontaktuar polici i EULEX-it me numër 01818, i cili është njoftuar për ndodhinë. Ai ka thënë se është aty vetëm për  mbikëqyrje  ndaj policëve të Policisë së Kosovës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close