Publikuar me datën: Sun, Jul 31st, 2011

Veriu më pran agjendës së bisedimeve

Prishtinë, 31 korrik – Ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në veri të Kosovës, do të nxisin hapjen e bisedimeve për status special për këtë pjesë të vendit. Kështu kanë thënë burime ndërkombëtare në Kosovë, sipas të cilave, situata e krijuar në veri të Kosovës, me apo pa vetëdijen e Prishtinës zyrtare, pritet të hapë bisedimet për atë pjesë të vendit, raporton gazeta “Zëri”.

“Dialogu Prishtinë-Beograd, që sipas zyrtarëve të Kosovës, është veçse teknik, mund të eskalojë në politik dhe atë për një status special për veriun”, ka thënë ky burim për gazetën. “Është e qartë se situata në veri, me këto që ndodhën tani, nuk do të kthehet siç ka qenë. Por, për të dalë nga kriza do të kërkohen bisedimet mes Serbisë dhe Kosovës për zgjidhjen e statusit të veriut”, thotë ky burim.

Pavarësisht paralajmërimeve që vijnë nga zyrtarët ndërkombëtarë, Qeveria e Kosovës vazhdon të insistojë dhe shprehet e bindur se vijat e këtij dialogu nuk do të ndryshojnë.

“Ne i kemi vijat e dialogut dhe aty nuk ka asnjë ndryshim”, ka thënë shkurt për gazetën “Zëri”, Hajredin Kuçi, zëvendëskryeministër i Kosovës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close