Publikuar me datën: Mon, Feb 28th, 2011
Afarist | AUTORI

Veprimtari-Atdhetari-Patrioti kombetar Zot. Elmi Berisha foli ne akademi perkujtimore, kushtuar pesevjetorit te vdekjes se Rugoves

Veprimtari i komunitetit, zoti Elmi Berisha, ish perfaqesues i Presidentit te Kosoves ne Zyren e ambasadorit te nderit te Kosoves ne SHBA, senatorit Bob Doll, ne ate kohe,  tha ne fjalen e tij se “Rugova, ky Gand i Evrpoes, do t’i tregonte botes mbare krimet e Beogradit mbi popullin e Kosoves, krime te cilat Europa, ende vazhdon t’i njohe shume pak. I vetem, me deshiren dhe iedalin e madh per vetevendosjen me vullnet te lire te nje populli te vogel, si populli yne, kundra deshires se popujve te medhenje, Rugova, i tregoi botes se: “Kosoven, shqiptaret e duan te lire dhe te pavarur, me paqe, me drejtesi, diplomaci, marreveshje, dhe gjithmone ri-kujtonte se shqiptaret, din t’a mbrojne edhe me gjak vendin e tyre.”

“Rugova ,per shqiptaret ishte ai qe i dha me shume Kosoves, thote, zoti Berisha duke thene se Rugova u shfaq para komunitetit nderkombetar, dhe perpara nesh, si nje lider largepames. Perfaqesues i denje i nje populli per te ecur perpara dhe demostruar vlerat e tija me te mira. Ato te lirise, maturise e civilizimit. Le ta shfrytezojme figuren e tij, per te perballuar sfidat qe na presin me kohen, sot qe Kosova, eshte e pavarur dhe punone per t’a futur ne familjen Europiane” perfundoje ai.

Vlen te thuhet se ky patriot zot.Elmi Berisha  ka  vlera te medha kombetare ishte dhe do te mbetet figurë emblematike e kombit Shqiptarë si dhe krahu i djathte i presidentit te pavdekshem Dr.Ibrahim Rugova ,-kënaqesi qe kemi neve si popull te cilet edhe keta krahas deshmorve sakrifikuan qdo gjë per te sensibilizuar qeshtjen e Kosoves – prandaj lirisht mundë te them edhe une se QOFSHI TE BEKUAR PER JETE E MOT JUVE QE JENI TE RRESHTUAR PERKRAHE LIDERVE  AMERIKAN DHE BOTEROR .RROFSHI SA ALPET SHQIPTARE.

 

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close