Publikuar me datën: Tue, Apr 26th, 2011

Une jam Kombi dhe verteta Shqiperia e Ribashkuar , por mund te jesh edhe ti, nese s’do vazhdosh te refuzosh-injorosh kombin te cilit i perket.


Nga ;Lek Mrijaj
Shqiperia nuk eshte si ti o jo Shqiptar i pa njeri nuk ka asgje te perbashket me ty kombi , ti vetem e ndyne ate dhe veten, sa here flet per Shqiperin , apo edhe sa here pre…tendon se je bir i ZOTIT , me te cilin ti na flet dhe benë shemtueshem e dhimbshem kunder njerzimit dhe kombit Shqiptar.
Dy nga te keqiat primare qe ka njeriu jane Tradhetia dhe Injoranca.
Qe te dyja i ke shtrenguar fort me shpirt te djallit , saqe shume here rrezikojne te te keputen duart, kur te terheq nga vetja me force.
Pushtimet te kane degjeneruar tej mase ne kohe te keqe, por dhimbja ime per ty te tregon qarte se sot ka ardhe liria dhe plumbin per ta vrare tradhetine, injorancen e degjenerimin ta jap une, falas, ‘’qes edhe pushke per ty’’.
Ti nuk je Shqiperia ti nuk ke gjak Shqiptari-njeriu , por as Ballkanas dhe as Europian nuk je ke harruar te kaluaren e lavdishme te te gjysherve dhe stergjysherve tane amanetin e deshmorve,patrioteve,atdhetarve kombetar.
Ti je i huaj, i fundit ne gjithcka sepse nuk ecen me hapin tim kombetar -patriotik-atdhetar – njerzor , por me ate tendin…projektues ndjellakeqas ,antijete e hijeshi vdekjeje satanike .
Ti gjithnje dukesh si pjese e tepert e qiellit europian e tokësor .
Zoti yt leshon gjithnje shi te ndotur per te te mbajtur pergjithmone te palare, ne stinen qe une nuk e njoh keso lloje anti-njerzish stinesh pro satanike .
ZOTI im eshte i verteti, me jep gjithcka dua,mua me jep shiun e paster si loti , lule pranvere, det vere, fruta vjeshte,shpirtin dhe vullnetin njerzor te paster ne gjak dhe ne shpirt dhe me te gjithe ata Shqiptar me vlera njerzore mund te rrugetoj per BASHKIMIN KOMBETAR SHQIPTAR.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close