Publikuar me datën: Wed, Sep 1st, 2010

Ukë Rugova hap debate në LDK

Prishtinë, 1 shtator – Në LDK nuk janë entuziazmuar nga lajmi se Ukë Rugova po hyn në politikë. Anëtarë të Kryesisë thonë se çdokush është i mirëseardhur në LDK, duke mos i dhënë dimension të veçantë inkuadrimit në politikë të djalit të Presidentit të ndjerë. Njerëzit e Fatmir Sejdiut frikohen se Ukë Rugova mund të rreshtohet kundër tyre në Kuvendin e ardhshëm zgjedhor.

Presidenti Fatmir Sejdiu dhe njerëzit përreth tij nuk duket të jenë entuziazmuar edhe aq nga lajmi se Ukë Rugova, djali i dytë i ish-presidentit Ibrahim Rugova, po hyn në Lidhjen Demokratike të Kosovës, shkruan e përditshmja e Prishtinës, Express.

Rugova Junior e ka bërë të qartë se nuk ka ambicie për postin e Kryetarit të LDK-së, por njerëzit e Fatmir Sejdiut frikohen se ai mund të rreshtohet kundër tyre në Kuvendin e ardhshëm Zgjedhor.

Veçanërisht ata kanë drojën se djali i Presidentit të ndjerë mund të dalë në krahë të Bujar Bukoshit, Ministrit aktual të Shëndetësisë, i cili duket se po mendon seriozisht që ta sfidojë në dhjetor Fatmir Sejdiun.

Pikërisht për këtë, Ramë Manaj, Sekretar i Përgjithshëm i LDK’së dhe njeri i afërt i Presidentit, e ka sulmuar fuqishëm Bujar Bukoshin, derisa ka tentuar ta minimizojë rëndësinë e inkuadrimit në politikë të Ukë Rugovës.

“Bujar Bukoshi nuk është anëtar i LDK-së. Ai është përfaqësues i PReK-ut”, ka deklaruar Sekretari Manaj.

“Nuk ka pse të frikësohet në LDK askush me ardhjen e Ukë Rugovës. Ne jemi të hapur. Ne po duam përtëritje, modernizim. Ne po duam fuqizim. Këto nuk bëhen pa forca të reja”, citon Manajn Express

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close