Publikuar me datën: Sat, Dec 10th, 2011

Udhërrëfyesi për viza në janar?

Shefat e shteteve anëtare të Bashkimit Europian kanë miratuar të premten në Bruksel konkluzionet e Këshillit të Ministrave, të miratuara në fillim të javës, të cilat hapin mundësi që Kosova të përparojë në dialogun për liberalizimin e vizave, çështjet tregtare, anëtarësimin në Bankën Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim dhe pjesëmarrjen në programet e BE’së.

“Këshilli Europian miraton konkluzionet e 5 dhjetorit 2011, rreth Zgjerimit dhe Stabilizim Asociimit dhe rikujton konkluzionet e dhjetorit të vitit 2006, të cilat krijojnë bazat për ripërtrirjen e konsensusit rreth zgjerimit”, thuhet në konkluzionet e Këshillit Europian.

E kur është fjala për fillimin e dialogut për liberalizimin e vizave, burime të gazetës në Qeverinë e Kosovës kanë bërë të ditur se dialogu për këtë proces pritet të fillojë gjatë muajit janar.
“Komisarja europiane për çështje të brendshme, Cecilia Malstrom pritet të qëndrojë gjatë këtij muaji në Kosovë. Kosova pritet të marrë udhërrëfyesin gjatë janarit nga Komisioni”, ka thënë burimi i gazetës

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close