Publikuar me datën: Wed, Sep 21st, 2011

TOKA JON SHQIPRI ETNIKE…!

TOKA JON SHQIPRI ETNIKE…!

Nga;Fatos Ashiku

Ju ,cfare jeni more ‘zotrinj’
qe sikur djaj po ferfellini
qe pas qitni gjuhe e shani
tek mendoni sa na pengoni.

..Nje bark madh kokorosh
tek qet ‘asin’ luan poker
kaperdis po e thith puron
..c’asht ai komb nis e cirret.

Diku tej sa ‘evropjanka’
kur sja dalin me mash’trime
nis e qesin dhembe e dhemballe
si cakejte nis e pertypen.

..Kemi te ardhme Ne ne Europe
kemi femije dhe pasurine
mos na prishni Ju qetesine
jo se duam ‘Shqiperin etnike’…!’

Nje trekendesh nis e thuret
Tiran Shkup edhe Prishtine
le te presin e dhe kesaj here
Cameri e Malesi e madhe…!’

..Rrasuni mender aty ku jeni
kus s’u pyeti cfare po thoni
nuk eshte kombi kazino
qe po hidhni ashtu zarin…

Po u themi Ju zoterinje
dilni shkoni Ju prej Nesh
boll Ju mbajtem neper shpina
kalbesira neper shekuj….!’

Tane nje komb si e ka dhene ‘ZOTI’
ane e kend neper troje
do e njohim e do e shpallim
token tone Shqiperi etnike…!

F.Ashiku Shqiperi etnike Kruje
shtatore 2011

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close