Publikuar me datën: Sat, Aug 20th, 2011

THIRRJE SHQIPTARËVE NGADO NE BOTE..!

Publikoi;Lek Mrijaj

 

Autori; Fatos Ashiku

Për ju miq te ndëruar qe jeni bere anetare te grupit beslidhja…ju mundeni te beni vetë pranime te miqesise tuaj ata qe vijn prej jush te bejne te njejtën dhe keshtu dore pas dore te behemi, aq sa ta kapim nismen ..nje milijon anetare per beselidhjen e re Shqiptare…Ju flas pikerisht Ju SHQIPETARE : QE ENDJENI VETEN NJEQINT PERQINT VETEN sHQIPATRE QE JENI PER OBJEKTIVIN E BESLIDHJES SE RE sHQIPERI NE KUFIJT ETNIKE…KUSH NUK ESHTE PER KETE ..AS MOS MENDOJE SE PO NA TERHEQ NE LOJEN E TIJ DHE AS SE PO MESE PO NDALEMI NE RRUGE..PRA JU DREJTOHEM jU DHE jU E KENI NE SHPIRT TE SHKRUAR KETE QE PO KERKOHET…NESE SOT NUK I PERGJIGJENI KESAJ THIRRJE MOS KENI GOJ ME THANE SI SPO DEL KUSH ME NA PRI..Ne keta qe jemi pa mjekra pa akademizma pa tituj e grada qe nuk na i dhane se nuk ishim tyret ja kemi nisur  kemi mjaft mendë  sa per me ju çu atje ku duhet veçse zemer me e firmos ate qe duhet…po edhe shkolla kemi edhe intelektual jemi edhe te pendes jemi..por nje gja na mungon nuk e marim rrogen: as ne UDB DHE AS NE ASFALIN AS NDOJ VEND TJETER POR PREJ MUNDIT E DJERSES EDHE KUR JEMI PA TE . te pa pune por nuk lepijme nder sahana te piset dhe as nuk shohim interesa meskine…shqiperija nuk eshte para (lek)i askujt kur nisin me e kritiku bota shqiprija i han fjalet e randa e kur tjeter shqiptaret e pa hajer i marrin prej saj meritat e fitimet…prandaj kush e ndjen veten keshtu SHQIPTAR MOS KURSEJE ASGJA NE JEMI QE E KEMI NDA MENDJEN UNË  E KAM FUT FYTYREN DHE FLAS NE EMER TE TYRE…KESHTU ASHTËDIKUSH PRIN …JU UROJM PUNE TE PALODHUR E ME PUNU E DINI KOSHEREN SI MERREN VESH ME BA MJALT MIZAT E BLETEVE ASHTU EDHE JU VESH ME VESH E GOJE ME GOJE E SY PER SY E MENDJE PER MENDJE E SHKRIM PER SHKRIM MOS ME NEJTË  REHATI GJITHKUJ I JEPET MUNDSIJA ME HUMB NGA KOTESIJA E DITES…PER JU QE BANONI NDER TROJET ETNIKE NGA DO JENI DHE JU TE DIASPORES EDHE JU QE JENI EMIGRANDE MOS RRINI TU BA HESAPE POR KJO NA QET ME  FITU TE GJITHÊVE …NE NUK MUND TE MBAJME PENG ARDHMEMERINE E  SHQIPRISE PSE JU JENI NE EOROPË  DHE NEPER BOTE..NESE AJO BOTE JU DON TU ASIMILOJE NE KETE TE DREJTE AMTËTARE KURRE MOS JA BINI MBARE SI TA BAJM KOMBIN E SHQIPRIN PER VETE ATEHERE DO KTHEHENI SE DO JETË  MA MIRE KETU SE ATJE…PALLAVRAT SE NUK NA NJOHIN JANE;

TRILLIME TE BUROKRATEVE TANE QE KANË  ZËNË  REHATI DHE RRIN NJAT KANCELARIVE DUKE JA MBYT ZERIN SHQIPETAREVE TE NDERSHEM DHE PATRIOT QE JANE NE SHUMIC AOPSOLUE….AEHTE KOHA QE NDRYSHIMET TE MARRIN JETE NGA BRENDA SE NE JA DIM KU PIKON KJO ÇATI QE RRIJM NEN TE…JU ME NA NDIHMUAR NE JEMI TE PA NEGOCUUESHEM VEÇSE NE NJE PIKE…ASNJE SHPLAKE E JO PELLEMBE ÇËSHTË SHQIPTARE MOS ME JA FALË E SHITË ASKUJ …KUSH TE GJINDET I HUAJ TE RRIJ SIPAS TRADITAVE E LIGJEVE TE SHUMICES KU A ATËHERE U TAKONTE DREJTAT QE SHQIPATRET KURDOHERE I KANË PLOTESU ..NE KURRE NUK E KEQTRAJTOJM MIKUN NE SHPI..TE TJERET JANE ATO QE E KAN BERË ME NE…PYETJA SI DO E BAJM…ME FJALE.E FJALA KUR DEL PREJ ZEMRES SE TE NDERSHMIT KA FORCEN MATE MADHE SE ÇDO ARME…PRANDAJ JU KERKOJM TE BËHEMI SHUME QE ZANI JONE TE JEHOJE PA NDALUR  NE TE GJITHA  KANCELARITE FUQISHEM..E NESE NUK PO DUAN AS NE NUK I PYESIM TROJET I BASHKOJME NE SE NE JEMI KUFIJARE ME NJANI TJETRIN …NE NUK PO E BAJM NE KRAHA Shqiprinë  etnike e po e sjellim prej uralesh, prej tjeter, por jane ketu sa u kriju bota e na ma te paret qe banuam ketu…ju kerkojme nate e dite ne pune dhe të bëni  propagandë reale   per kete–fjalet tjera mos i pranoni kush donë  ne faqet e grupit është afishu delklarata dhe projekt programi shihni binduni se çafre duhet dhe ecni para ne nuk i kuptoni kenoi pa qartsi ne jemi tu spjegojme nat dite ne këmbe…ju pershendesim…per grupin org Fatos Ashiku- Krujë , NE KUFIJT E SHQIPRISË  ETNIKE .

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close