Publikuar me datën: Wed, Jul 27th, 2011

Thaçi: Mbrojtjen e sovranitetit i’ a kemi borxh Enverit

27.07.2011/15:49

Kryeministri Hashim Thaçi ka hapur sot mbledhjen e Qeverisë me kërkesën për një minutë heshtje për policin e vrarë në detyrë Enver Zymberi. Ai edhe njëherë i ka shprehur ngushëllime familjes së të ndjerit ndërsa bëri me dije së në një të ardhme të afërt do të rregullohet me ligj çështja e pensioneve për policët e vrarë në detyrë.

Thaçi më këtë rast para kabinetit Qeveritar u shpreh i vendosur për të ruajtur tërësinë territoriale derisa tha se këtë gjë i’a kanë borxh policit të vrarë, Enveri Zymberi.

“Ia kemi borxh Enverit, e mbi të gjitha fëmijëve të tij dhe gjithë Kosovës që sovranitetin e Kosovës, kufijtë e saj t’i ruajmë dhe t’i mbrojmë përgjithmonë”, ka thënë kryeministri Hashim Thaçi.  Ai bëri të ditur se në këtë fazë Qeveria ka ndarë 25 mijë euro për familjen e të ndjerit./

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close