Publikuar me datën: Sat, Feb 26th, 2011

Thaçi anashkalon Kuvendin për bisedime me Serbinë

Prishtinë, 26 shkurt – “Procesi i bisedimeve me Serbinë duhet të jetë koncensual dhe t’i nënshtrohet verifikimit nga Kuvendi i Kosovës”, kanë vlerësuar zyrtarë të Klubit për Politikë të Jashtme. Sipas KPJ-së, është i gabueshëm emërimi i udhëheqësit për bisedime nga ana e kryeministrit Thaçi pa e përfillur opozitën dhe Kuvendin, sepse pikërisht Kuvendi është vendi ku do të duhej të diskutohet procesi para aprovimit të tij.
Klubi për Politikë të Jashtme vlerëson se Kosova tashmë ka një traditë të unitetit dhe do të duhej të ndërtonte një platformë të përbashkët për këto bisedime. Drejtoi ekzekutiv i KPJ-së, Ylli Hoxha ka bërë të ditur se ky klub ka hartuar një strategji për bisedime, që ua ka ofruar edhe institucioneve të Kosovës, platformë kjo që me kohë do të bëhet e ditur edhe për publikun.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close