Publikuar me datën: Mon, Aug 29th, 2011

TELEGRAM URIMI ME RASTIN E FESTES SE FITER BAJRAMIT

Nga;Lek Mrijaj

Shfrytëzoj rastin që në në emërin tim personal t’ju uroj festën e Fiter Bajramit Shqiptarëve te besimit islam dhe njerzve të tjerë vullnetmirë .Shqiptaret pa dallim feje gjithmonë ka promovuar vlera humane,vëllazërore,kombetare,atdhetare dhe patriotike dhe është shembull i shkelqyeshem i tolerancës ndërfetare, duke u dëshmuar si shoqëri vëllazerore dhe kombetare pa dallim nderfetar që respekton të arriturat më të mira kombetare dhe të civilizimit njerzor.
Jemi të ndërgjegjshëm se vendi ka nevojë për ecje më të shpejtë bashkimi dhe unifikimi kombetar dhe integrim të sigurt të reformave, forcim më të madh të shtetit ligjor në kuader te Shqipërisë se Ribashkuar, luftë ndaj fenomeneve negative, që sa më shpejtë të bëhemi pjesë e Besëlidhjes Shqiptare dhe familjes së madhe euroatlantike.
Sot/neser në këtë ditë feste e gëzimi, ju ftoj që në zemrat dhe shpirtin tuaj të shëndritë besimi i sinqertë moral dhe kombetar, që me veprat e juaja mirëbërëse, humane e solidare, që në sjelljet tuaja të dominojnë respekti, toleranca dhe mirëkuptimi kombetar dhe njerzor.
Njëherit më lejoni t’ua uroj këtë festë të gjithë vëllezërve dhe motrave në Kosovë Shqipëri, Luginë të Preshevës, Mal të Zi,Iliridë,Qamëri dhe gjithë mërgimtarëve kudo që ndodhen ne diasporë.
Duke shprehur bindjen se gjatë këtyre ditëve do të shpaloset edhe më shumë mirësia, lumturia dhe dashuria kombëtare dhe njerëzore, edhe një herë urime Festa e Fitër Bajramit!

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close